TÜRK YTONG

Sosyal Fayda

Sosyal Fayda

Temel bir kurumsal değer olarak sektörel sosyal fayda.

SEKTÖREL EĞİTİM

Ytong Akademi

“Ytong Akademi” sektördeki insan kaynağının kalitesine, entelektüel gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan bir sosyal sorumluluk projesidir. Üniversite öğrencilerinden duvar ustalarına, sektör profesyonellerinden meslek liselerine kadar sektörün her kademesine ulaşmakta, mimari fikir yarışmalarından uygulamalı ürün eğitimlerine, bilgilendirici meslek seminerlerinden, üniversite derslerine uzanan geniş bir yelpazede etkinlik göstermektedir.

Ytong Akademi sitesini ziyaret edin: www.ytongakademi.com

Ytong Akademi
Gazbeton Dersleri

ÜNİVERSİTE İŞ BİRLİĞİ

Gazbeton Dersleri

Türk Ytong’un yürütücülüğünü yaptığı “Gazbeton Dersleri” 2010 yılından bu yana, seçmeli ders olarak üniversitelerin mimarlık bölümlerinde veriliyor. Mimarlık eğitiminde teori ve pratiği birleştiren derste, gazbeton yapı malzemesinin mimari tasarım ve uygulama alanlarıyla ilişkisi; enerji verimliliği, yapı güvenliği ve ekoloji ölçeğinde ele alınıyor. 2010’da Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde başlayan “Yapılarda Gazbeton Uygulamaları” dersi, yıllar içinde Mimar Sinan Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi’nde verildi. 2010’dan bugüne 1.800 öğrenci bu dersleri alarak, programı tamamladı. Dersler günümüzde Yıldız Teknik Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi’nde devam ediyor. Ders notlarından derlenen içerikler, Türkiye’de gazbeton üzerine yazılmış en kapsamlı teknik başvuru kaynağı olarak kitaplaştırıldı.

TEKNİK EĞİTİMLER

Seminerler

Ytong Akademi kapsamında meslek lisesi ve üniversite öğrencilerine seminerler, fabrika gezileri ve uygulama eğitimleri, meslek profesyonellerine enerji verimliliği, deprem ve yangın güvenliği konularında bilgilendirici meslek seminerleri, ustalara ise ürün uygulama eğitimleri verilir. Ytong Akademi'de her yıl 1.000'in üzerinde profesyonele ve 2.000'in üzerinde öğrenciye ulaşılmaktadır.

Seminerler
Mimarlık Yarışmaları

YARIŞMALAR

Mimarlık Yarışmaları

Mimarlık yarışmaları, Türk Ytong’un en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden biridir. 2023 yılında 21’incisi düzenlenen yarışma, ilk düzenlendiği tarihten bu zamana pek çok bireyin mimarlık alanına ilgisinin artmasını teşvik ederek, ülkemizde yapı ve mimari sektörlere olan bakış açısının gelişmesine katkı koyarak kurumsallaşmıştır. Yapı sektörüne entelektüel katkı sağlamak; mimari, kentsel tasarım ve yapı kültürü alanlarında genç mimarlara, tasarımcılara ve mimar adaylarına eleştirel bakış açısı geliştirmeleri ve fikir üretmeleri için platform oluşturulması hedeflenmektedir. Başarılı olan katılımcılar, dünyanın önde gelen mimarlık bienal ve etkinliklerine davet edilmekte, mimari kültür, bilgi ve birikimlerine katkı sağlanmaktadır.

Yarışma sitesini ziyaret edin: www.ytongakademi.com

OKULUMUZ

Çukuryurt Türk Ytong İlköğretim Okulu

1998 yılında Tekirdağ’ın Saray İlçesi Çukuryurt Köyü’nde inşa ettiğimiz Çukuryurt Türk Ytong İlköğretim Okulu, bugün anaokulundan 8. Sınıfa, yaklaşık 200 öğrenciye, modern olanaklar ile eğitim verebilmektedir. 9 dersliği bulunan okulumuzda, çocuklarımızın birçok spor aktivitelerini yapabilecekleri kapsamlı oyun sahası ve geniş bir kütüphanesi bulunmaktadır. Atatürk ilkeleri çerçevesinde modern Türk Gençliği yetiştirmeyi amaçlayan okulumuz ile, Milli Eğitime katkı sağlamanın gurunu yaşıyoruz.

Okulumuz

Bize Ulaşın

Mesaj gönderin

Bilgi formunu doldurun

Bizi Arayın

Hizmetinizdeyiz: +90 216 396 66 00

Bağlan

Yetkili Satıcılar

En yakın Yetkili Satıcımıza ulaşın

Listeden bul