UYGULAMA VE MONTAJ EKİPMANLARI

Duvarcılık ve Panel Uygulama Ekipmanları

Ytong duvarların örülmesinde ve Ytong Panellerin montajında kullanılan alet ve ekipmanlar, uygulama doğruluğunu, verimliliğini ve hızını en üst düzeye çıkaracak şekilde tasarlanmıştır.

DUVAR ÖRÜMÜ

El Aletleri

Ytong Blokların işlenmesinde ve uygulamasında, alışılmış inşaat aletlerinin yanı sıra özel olarak tasarlanmış el aletleri kullanılır. Bu alet ve ekipmanlar, işlemlerin hızlı, verimli, kolay ve hasarsız olarak tamamlanmasını sağlar.

Testere

Testere

YTONG bloklarını kesmeye yara yan geniş dişli testeredir. Duvar örümünde gerektiğinde, YTONG bloklar testere ve gönye yardımı ile kolayca ve istenilen boyutlarda düzgünce kesilebilir.

Gönye

Gönye

Blokları gönyesinde ve çeşitli açılarda kesmek için kullanılır.

Tutkal Malası

Tutkal Malası

YTONG Örgü Tutkalı'nın ince ve eşit kalınlıkta uygulanmasına yarar.

Lastik Çekiç

Lastik Çekiç

Duvar örümü sırasında YTONG blokların yerlerine sıkı bir biçimde oturmalarına ve birbirlerine iyice yapışmalarına yardımcı olur.

Rende

Rende

Duvar örümü sırasında yatay derzlerde oluşabilecek ölçü bozukluklarının giderilmesinde ve yüzeylerin düzeltilmesinde kullanılır.

Kanal Açıcı

Kanal Açıcı

Duvarlardaki tesisat kanallarının, eşit genişlik ve derinlikte bir kerede açılmasına olanak verir. Bu el aleti ile ihtiyaca göre çeşitli çapta kanal açmak mümkündür.

Buat Açıcı

Buat Açıcı

YTONG duvarlar üzerinde buat yerlerinin bir kerede kolayca açılmasını sağlar. Düşük devirli bir matkabın ucuna takılarak kullanılır.

Tutkal Karıştırıcısı

Tutkal Karıştırıcısı

Matkabın ucuna takılarak YTONG Örgü Tutkalının su ile homojen karıştırılmasını sağlar.

YTONG PANEL UYGULAMALARI

Montaj Aletleri

Ytong Panel elemanlarının montajında özel olarak tasarlanmış montaj aletleri kullanılır. Bu ekipmanlar, montajın hızlı, verimli, kolay ve hasarsız olarak tamamlanmasını sağlar.

Sapan

Sapan

YTONG donatılı Yapı Elemanlarının vinç ile yatay ve düşey taşınmalarında kullanılır. Yaklaşık 25 kg ağırlığında olup, çelik halat ve korniyerlerden imal edilmiştir. Taşıma gücü 1.500 kg'dır.

Düşey / Yatay Duvar Kavrayıcısı

Düşey / Yatay Duvar Kavrayıcısı

Yatay duvar elemanlarının kaldırılmasında ve montajında kullanılır. Yaklaşık 23 kg ağırlığında olup maksimum kaldırma gücü 900 kg'dır.

Çatı ve Döşeme Elemanı Kavrayıcısı

Çatı ve Döşeme Elemanı Kavrayıcısı

Çatı ve döşeme elemanlarının kaldırılması ve montajında kullanılır. Yaklaşık 100 kg ağırlığında olup maksimum kaldırma gücü 1000 kg'dır.

Düşey Duvar Montaj Arabası

Düşey Duvar Montaj Arabası

Taşıyıcı düşey duvar elemanlarının montaj yerine yatay taşınmasında ve montajında kullanılır. Yaklaşık 60 kg ağırlığında olup maksimum taşıma gücü 500 kg'dır.

Çatı ve Döşeme Elemanı Montaj Arabası

Çatı ve Döşeme Elemanı Montaj Arabası

Çatı ve döşeme elemanlarının montaj yerine yatay taşınmasında ve montajında kullanılır. Yaklaşık 70 kg ağırlığında olup maksimum taşıma gücü 325 kg'dır.

Çatı ve Döşeme Elemanı Sıkıştırma Manivelası

Çatı ve Döşeme Elemanı Sıkıştırma Manivelası

Mesnetlere konulan çatı ve döşeme elemanlarının profillerinin birbirine geçmesinde ve montajın düzgün bir biçimde yapılmasında kullanılır.

Bölme Panosu Montaj Manivelası

Bölme Panosu Montaj Manivelası

Bölme panolarının montajı sırasında, bölme panosu ile döşeme arasına ahşap takoz sıkıştırma ve elemanı teraziye alma işleminde kullanılır.

Pah Rendesi

Pah Rendesi

Pahlı elemanlarının montaj öncesi pahlarının düzeltilmesinde veya ilave pah açılması işlerinde kullanılır.

Donatısız Malzeme İndirme Aparatı

Donatısız Malzeme İndirme Aparatı

Paletli donatısız malzemelerin katlara taşınması işleminde vinç ucuna monte edilerek kullanılır.


Bize Ulaşın

Mesaj gönderin

Bilgi formunu doldurun

Bizi Arayın

Hizmetinizdeyiz: +90 216 396 66 00

Bağlan

Yetkili Satıcılar

En yakın Yetkili Satıcımıza ulaşın

Listeden bul