Hakkımızda

Türk Ytong olarak, uluslararası bir marka ve ürün olan Ytong’u, 1963’ten bu yana Türk inşaat sektörünün hizmetine sunuyoruz.

Türk Ytong Sanayi A.Ş.

Türk Ytong Sanayi A.Ş.

Türk Ytong olarak,
uluslararası bir marka ve
ürün olan Ytong’u,1963’ten
bu yana Türk inşaat
sektörünün hizmetine
sunuyoruz.

Alman Ytong ortaklığı ile faaliyet gösteren şirketimiz, İstanbul, Tekirdağ, Antalya, Kocaeli ve Bilecik'te bulunan fabrikaları ve Gaziantep'deki iştiraki ile yılda 2,5 milyon m³ üretim kapasitesine sahiptir. Ulaşılan bu üretim hacmiyle, Türk Ytong dünyanın sayılı üreticileri arasında yer almaktadır.

Ytong Türkiye'deki bu başarısını; müşterileri tarafından takdir edilen üstün ürün kalitesine, sürdürülebilir ve yenilikçi ürünlerine, hizmet anlayışına, çalışanlarının profesyonel katkısına, kendisine güvenen müşterilerine ve Türkiye'nin dört bir yanında hizmet veren Yetkili Satıcılarının desteğine borçludur.

Hafiflik, deprem dayanımı, yangın güvenliği, üstün ısı yalıtımı, kolay işlenebilirlik ve çevre dostu olma özellikleri taşıyan ürünleriyle Ytong, güvenli ve modern yapılaşmaya yön vermektedir.

Ytong teknolojisi Almanya'da bulunan Ar-Ge laboratuvalarında sürekli geliştirilmekte, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu gelişmeler yakından takip edilerek uygulanmaktadır.

Bize Ulaşın Bize Danışın