Çatı Plağı

Ürünler ve Çözümler

Ytong Çatı Plağı, başta konutlar olmak üzere turizm, endüstriyel ve ticari yapıların çatılarını oluşturmak amacıyla kullanılan, büyük boyutlu, mon¬taja hazır yapı elemanlarıdır. 6 metreye ulaşan tek parça yapısı, montaja hazır biçimde teslim edilmesi ve pratik montaj detayları ile çatının hızlı kapatılması sağlayarak, maliyet avantajı yaratır.
Ytong Çatı Plağı ile çatı katları yalıtımlı ve konforlu birer yaşam alanına dönüşür, projenize değer katar.

Yanıcılık Sınıfı
Ürün Standardı
Teklif İste
Yerli Üretim

Ürün Özellikleri:

Taşıyıcılık, uzun ömür, yangın emniyeti, ses yalıtımı, difüzyona açık olma ve her şeyden önemlisi yüksek ısı yalıtımını bir arada sunar. Çatı elemanları her çeşit (düz veya eğimli çatı), her biçim (beşik çatı, kırma çatı, şed çatı gibi) ve her çatı örtüsü ile (havalandırmalı-soğuk çatı veya havalandırmasız-sıcak çatı gibi) uygulanabilir

Ytong Çatı Plağı, çok yönlü özellikleri tek başına yerine getirebilen, montaja hazır bir yapı bileşenidir. Taşıyıcılık, uzun ömür, yangın emniyeti, ses yalıtımı, difüzyona açık olma ve her şeyden önemlisi yüksek ısı yalıtımını bir arada sunar.

  • Çelik, betonarme, ahşap taşıyıcı sistemler ve kâgir duvarlar gibi bilinen tüm yapı taşıyıcı sistemler üzerine monte edilebilir.
  • Çatıda yaratıcı mimari formların oluşturulmasını kolaylaştırır. Düz veya eğimli çatılarda, her biçimde (tonoz, beşik, kırma, şed çatı vb.) ve her tür çatı örtüsü ile uygulanabilir.
  • Ytong Çatı Plağı, 6 metreye ulaşan tek parça yapısı, montaja hazır bir şekilde teslim edilmesi ve pratik montaj detayları ile çatının hızlı kapatılması sağlayarak, maliyet avantajı yaratır.
  • Başta konutlar olmak üzere turizm, endüstriyel ve ticari yapıların çatılarında kullanılır.
  • Isı yalıtımı özelliği ile tek katmanda yüksek ısı yalıtımı sağlar. Çatıda her mevsim dengeli bir ortam sıcaklığı yaratarak, çatı katlarının ısıtma soğutma maliyetlerini düşürür, konforlu bir iç mekân atmosferi sağlar. Çatı katlarının değerini artırır.
  • Buhar difüzyonu ve mutlak bir rüzgâr sızdırmazlığına sahiptir.

Ürün Ölçüleri:

Ytong Çatı Plağı standart olarak 90 kg/m² faydalı yüke dayanımlı olarak üretilir. Projenizin ihtiyacına göre daha büyük yüklere dayanımlı olarak da üretilebilir.

Ytong Çatı Plağı, G3 veya G4 sınıfında, 10 cm'den 30 cm'ye kadar farklı kalınlıklarda ve en fazla 600 cm uzunlukta üretilir.

Ürün Broşürleri

Bize Ulaşın Bize Danışın