BIM Kütüphanesi

Ytong’da BIM – Yapı Bilgi Modellemesi

Ytong, yapıda farkı kullanım alanları için yüksek kalite standartlarına uygun malzemeler üretmektedir. Sektörde bir ilki gerçekleştirerek, üretmiş olduğumuz bu malzemelerin BIM objelerini müşterilerimizin kullanımına sunmaya başladık. BIM sistemi ile çalışan müşterilerimiz bu objeleri ücretsiz olarak kolaylıkla indirebilir ve BIM uyumlu bir yazılımla tasarım aşamasından itibaren projelerine işleyebilirler.

Ytong BIM objeleri, ürünlerimizin birebir dijital kopyalarıdır ve bu dijital kopyalar geometrik bir objeden çok daha fazlasıdır. Bu objeler, malzeme ile ilgili bütün teknik özellikleri üzerinde bulundurmaktadır. Daha da önemlisi, bu objeler en uygun uygulama çözümlerini de içerecek biçimde oluşturulmuştur. Objelere işlenen bu bilgiler, doğru uygulamaların projenizin tasarım aşamasında tariflenmesine olanak sağlar. Böylelikle ürünle ilgili olası planlama ve uygulama hataları minimuma indirilerek, maddi açıdan ve zamandan tasarruf sağlanır, verimlilik artar. Bu açıdan BIM’i, müşterilerimize kaliteli bir ürün beraberinde çok yönlü ve verimlilik odaklı çözümler sunmak için iyi ve yaratıcı bir platform olarak görüyoruz.

Ytong BIM Objeleri

Ytong BIM objelerini aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Ytong Duvar Blokları Ytong Bim Object Kütüphanesi
Ytong Duvar Blokları

Ytong Duvar Blokları BIM dosyalarını şimdi bilgisayarınıza indirmek için tıklayın.

G204 Blok Duvarlar
indir
G406 Blok Duvarlar
indir
G2035 Blok Duvarlar
indir
Ytong Donatılı Ürünler Bim Object Kütüphanesi
Ytong Donatılı Ürünler

Ytong Donatılı Ürünler BIM dosyalarını şimdi bilgisayarınıza indirmek için tıklayın.

G305 Donatılı Çatı Elemanları
indir
G305 Donatılı Duvar Elemanları
indir
G406 Donatılı Çatı Elemanları
indir
G406 Donatıılı Döşeme Elemanları
indir
Multipor Isı Yalıtım Levhası Bim Object Kütüphanesi
Multipor Isı Yalıtım Levhası

Multipor Isı Yalıtım Levhası BIM dosyalarını şimdi bilgisayarınıza indirmek için tıklayın.

Multipor Mantolama Sistemi
indir
Multipor Tavan Isı Yalıtım Sistemi
indir
Ytong-Multipor Cephe Sistemi
indir

BIM objeleri ile oluşturulan duvarlar, en yaygın uygulanan Ytong duvar çözümlerine ve pratikteki tecrübelere dayanılarak tasarlanmıştır. Yine de duvarın statik ve fiziksel gereklilikleri karşılayıp karşılamadığı, uygulamadan önce her zaman kontrol edilmelidir. Bu bağlamda Ytong yetkilileri teknik destek veya diğer konularda size her zaman yardımcı olacaktır. Bunun için bizlerle her zaman iletişime geçebilir ve randevu talep edebilirsiniz; ytong@ytong.com.tr.

Türk Ytong Sanayi A.Ş. olarak kişisel verilerinizin korunmasına önem veriyoruz. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamındaki haklarınıza ve aydınlatma metnine linkten ulaşabilirsiniz.

BIM Objeleri Hakkındaki Gelişmelerden ve Yeniliklerden Haberdar Olun

Bize Ulaşın Bize Danışın