Ytong Akademi

Türk Ytong’tan Sektöre Değer Katan Bir Sosyal Sorumluluk Projesi

Türk Ytong’tan Sektöre Değer Katan Bir Sosyal Sorumluluk Projesi Ytong Akademi, inşaat sektöründeki insan kaynağı kalitesine, entelektüel gelişimine, mimarlık ve yapı kültürüne katkıda bulunmayı amaçlayan bir sosyal sorumluluk projesidir. Ytong Akademi ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.ytongakademi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Mimarlık Yarışmaları

2017 yılı itibarı ile sayısı 19’a ulaşan Ytong Mimarlık Yarışmaları, ülkemizde yapı, mimarlık ve kent kültürüne katkı koyan uzun soluklu, kurumsallaşmış bir etkinliktir. Yapı sektörüne entelektüel katkı sağlamak; mimari, kentsel tasarım ve yapı kültürü alanlarında genç mimarlara, tasarımcılara ve mimar adaylarına eleştirel bakış açısı geliştirmeleri ve fikir üretmeleri için platform oluşturmayı hedeflemektedir.

Gazbeton Dersleri

Yürütümü Türk Ytong tarafından gerçekleştirilen “Gazbeton Dersleri” 2010 yılından bu yana üniversitelerin mimarlık bölümlerinde kredili ve seçmeli olarak veriliyor. Mimarlık eğitiminde teori ve pratiği birleştiren derste, gazbeton yapı malzemesinin mimari tasarım ve uygulama alanlarıyla ilişkisi; enerji verimliliği, yapı güvenliği ve ekoloji ölçeğinde ele alınıyor. 2010’da Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde başlayan “Yapılarda Gazbeton Uygulamaları” dersi günümüzde, Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi’nde devam ediyor. 1.000’e yakın öğrenci bu dersleri alarak, programı tamamladı. Ders notlarından derlenen içerikler, Türkiye’de gazbeton üzerine yazılmış en kapsamlı teknik başvuru kaynağı olarak kitaplaştırıldı.

YTONGAKADEMI.COM'U ZİYARET EDİN

Teknik ve Uygulama Eğitimleri

Ytong Akademi kapsamında meslek lisesi ve üniversite öğrencilerine seminerler, fabrika gezileri ve uygulama eğitimleri, mimar, mühendis ve müteahhitlere enerji verimliliği, deprem ve yangın güvenliği konularında bilgilendirici meslek seminerleri, ustalara ise ürün uygulama eğitimleri verilir. Bu eğitimlerin önemli bir kısmını, akademik formasyona sahip Ytong uzmanları gerçekleştirir. Eğitimlerin tamamı ücretsizdir.

Ytong Akademi
Bize Ulaşın Bize Danışın