Çevre ve Sürdürülebilirlik

Ekolojik düşünüyor, çevre ile dost hareket ediyoruz

Ekolojik düşünüyor, çevre ile dost hareket ediyoruz

YTONG ekolojik yapı malzemesine tartışmasız en iyi örnektir. Ytong’un yaklaşık 100 yıl kadar önce ortaya çıkış felsefesi, ısı yalıtımı ile enerji kaynaklarının verimli kullanılması arayışıdır. Yıllar içerisinde, bir yandan ürünlerimizin ısıl performansını geliştirerek enerjinin verimli kullanılmasına öncülük ederken, diğer yandan savunduğumuz çevre dostu bina konseptinin yaygınlaşması için örnek olmaya çalıştık.

Çevre koruma faaliyetlerine büyük önem vererek, birçok alanda öncü çalışmalar yürüttük.

2011 yılında ürünlerimize çevre etiketi (EPD) alarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. EPD, bir ürünün çevre performansını ISO14025 standardına göre, tüm üretim aşamalarını içerecek şekilde değerlendirir. Hammaddelerin çıkartılmasından, malzemenin üretilmesi ve yapılarda kullanımına kadar bütün bilgileri içerir.

YTONG Environmental Product Declaration

Click on the Download button to get the YTONG Environmental Product Declaration as PDF.
DOWNLOAD

Ytong Çevresel Ürün Beyanı

Ytong Çevresel Ürün Beyanı'nını PDF formatında hemen bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
İNDİR

Ytong bu çevre etiketi ile yeşil bina sertifikasına aday projelerin tasarım ve inşaatından sorumlu mimar ve mühendislere ihtiyaç duydukları detaylı bilgileri şeffaf bir şekilde sunmakla kalmayıp, sahip olduğu çevre dostu özellikleri ile yüksek puanlar toplayarak hedefledikleri sertifikayı almalarına katkıda bulunmaktadır.

Yeni üretim tesislerimizi Yeşil Bina olarak inşa ederek “sürdürülebilir yapılaşma” konusundaki sorumluluk bilincimizi bir adım daha öteye taşıdık. Tüm bunlar, ürün ve üretim konseptimiz kadar, insana değer veren yaklaşımımızın doğal bir sonucudur.

Bize Ulaşın Bize Danışın